Pýtate sa

Pretože :

Naše inzercie nikdy nie sú "fejky" na doplnenie databázy uchádzačov. Za každým jedným inzerátom sú reálne pozície a projekty - nikdy nesľubujeme nereálne podmienky a polobludy.

Pretože sme sa rozhodli podliehať holandským úradom, holandskému právu, aby sme ukázali, že nemáme čo skrývať a naše kroky sú ostro sledované  holandskými autoritami .

Pretože máme vzťahy s našimi klientami a od roku 2016 sme pracovali na vyše 463tich projektoch po celom Holandsku.

Pretože u nás dostanete vždy relevantné odpovede na relevantné otázky.

Pretože máme 13členný team zložený z rôznych národností a denne sa staráme o to,aby bolo všetko podľa dohôd s vami  a neposielame Vás do neznáma.

Pretože nemáme dlhy a neklameme - naša firemná kutúra je založená na fér jednaní za každých okolností a voči každému.

Pretože je vo vašom záujme zveriť sa do rúk niekomu znalému a skúsenému a nie"  dohadzovačom ",ktorí v drvivej väčšine nemajú kontrolu ani znalosti o práci ktorú Vám "zabezpečujú".

 

O kvalifikovaných a samostatých odborníkov, ktorí vedia oceniť príležitosť a servis,ktorý ponúkame.O tých, ktorí sa chcú zlepšovať, robiť si nové certifikácie, ktorí budú robiť dobré meno východo-stredoeurópanom. 

O slušných ľudí, ktorí hľadajú férovosť a nechcú strácať čas s amatérmi.

Vyhýbame sa špekulantom, klamárom a vyplakávačom. Ak sa takí nájdu,dlho sa u nás neohrejú - jednoducho nám nevoňajú. Spoznáme ich celkom rýchlo a druhé šance nedávame, pretože sme oklamateľní len raz.

Ste zamestnancom Fareonu a pracujete na holandskú zmluvu alebo na projekte ako živnostník.

Ako váš priamy zamestnávateľ máme tieto veci pod kontrolou.

 • Spolupracujeme iba s overenými klientami - vyberáme si ich  my.
 • Berieme len projekty, pri ktorých nám klient  vie garantovať  určitú dĺžku. 
 • Rozhodujeme o výške vášho platu a  vyplácame Vás priamo  my a každý týždeň.
 • Berieme  na seba  riziko,že  keď nám  klient nezaplatí, vy svoju výplatu vždy dostanete.
 • Dodržiavame všetky zákony holandskej  aj  slovenskej  strany,  pltíme  všetky  odvody za našich zamestnancov, vždy dodržiavame podmienky, ktoré určuje  CAO a NBBU - holandské podmienky  zamestnávania.
 • Ovplyvňujeme to, kde budete bývať. Tento servis riešime samostatne. Fareon vám hľadá a platí ubytovanie, prenajíma stabilné domy, ktoré zariaďujeme  novým nábytkom.

- Pošlite nám svoj životopis s dobre rozpísanou praxou - maily máte vždy pri uvedenej inzercii, alebo využite centrálny mail cv@fareon.nl .

- Ak životopis nemáte, jednoducho nám zavolajte, kolegovia vás vyspovedajú a spravia životopis spolu s vami. 

- Predstavíme vás vo firme, ak vás  budú holanďania chcieť vyskúšať, príde na rad operatía. Pošleme Vám adresu ubytovania, adresu práce s konkrétnymi  informáciami, kontaktami, časmi a inštrukciami - budeme pre vás na telefóne, v prípade akýchkoľvek otázok. Pokiaľ máte nejakú náhlu situáciu, keď sa stane niečo pred vašim vycestovním, vždy nám zavolajte  - vieme vám podržať miesto. V prípade sms, halali to budeme brať tak, že nemáte záujem, pošleme  na vaše miesto  niekoho iného  a viac vám ponuku práce nikdy nepošleme. Počuli sme už toĺko detských výhovoriek, že presne vieme, kedy si z nás niekto robí "zadné dvierka" a kedy kto zavádza.

- Keď ste na mieste, navštívi  vás náš  holandský kolega, dostanete  všetky  administratívne pokyny a prechádzate "pod  krídla našich kolegýň" v administratíve, ktoré vám všetko vysvetlia a budú vás navigovať. Pracovnú zmluvu dostanete na mail keď ste v NL v práci a verifikuje sa digitálne, alebo  môžete prísť do Lipt. Mikuláša, kde vám ju dáme k nahliadnutiu, našu zmluvu na mail vopred nikomu neposielame. Ani na Slovensku, keď idete na pracovný pohovor, vám nedá nik pracovnú zmluvu - kým nepracujete, ste uchádzač o prácu nie zamestnanec .

- Dostanete príručku, kde Vám vysvetlíme, aké sú u nás procesy, kde sú užitočné informácie o živote v Holandsku, navigujeme vás rôznymi situáciami...

-  Začínate pracovať. Budeme s vami často v kontakte telefonicky, mailom aj osobne v Holandsku a nikdy nestratíte našu podporu a servis.

 

 

 • Musíte mať reálnu prax na pozícii, o ktorú máte záujem. V Holandsku nie je priestor na "zaúčanie". Možno v iných firmách, ale nie u nás.
 • Každý jeden profesionál musí byť vlastníkom VCA alebo SCC certifikátu. Bez neho sa do dobrej firmy nedostanete. Je to vstupenka na dobré projekty. Kto ho nemá a chce pracovať v dobrých firmách - musí do seba zainvestovať - je na vaše meno, platný 10 rokov - my vám ho nezaplatíme. Dá sa spraviť na Slovensku aj v Holandsku. Vieme vám pomôcť s jeho vybavením.
 • Mali by ste byť pripravení na to, že vás občas presťahujeme - keď to povaha práce a projekt vyžaduje. Nie ste ochotní sa sem tam sťahovať aj napriek tomu, že nepoznáte situáciu s ubytovacími kapacitami v NL? Vopred odporúčame pri tomto mentálnom nastavení vôbec nevycestovať.  
 • Dopravu do Holandska nepreplácame a zabezpečujete si ju sami. Nečakajte, že budete bývať 5 minút od práce. Máme aj takéto ubytovania, no sú skôr výnimkou. Bežne samotní holanďania dochádzajú do práce aj cez 90 km denne a nepovažujú to za nič mimoriadne. My sa vždy snažíme  nájsť ubytovanie max do 30 km od práce - čiže denne max 60 km. Sú projekty, kde ubytovanie tak blízko jednoducho nie je . Kompenzujeme prejazdené km do práce a späť  na naše ubytovanie .
 • Bez vlastného auta budete stratení - nedávame služobné vozidlá. Dávame dobré platy. Radšej vám dáme peniaze vo výplate, akoby sme mali prenajímať autá za 130 eur týždenne a stŕhať to zo mzdy. Neposkytujeme služobné vozidlá aj preto, že zo skúseností poznáme prístup "To nie je moje auto, netrápi ma, ako s ním zaobchádzam."- aj preto jazdíte svojimi. Uvedomte si tiež, že ak svoje nemáte a bude vás voziť kolega, stávate sa závislým a prispievateľom na cestu.
 • Turnusy máme nastavené v drvivej väčšine 5 odpracovaných a1 týžden doma. Dovolenku nám každý nahlási vopred a je záväzná - ak to  niekto poruší a skríži tým plánovanie klienta a naše plánovanie ubytovaní, musí si byť vedomý toho ,že za blokovanú izbu  - ktorú  zaňho  platíme my, budeme nútení strhnúť nájomnú sumu z jeho platu. Pokiaľ termíny dovolenky dodržiavate, bývate zadarmo.
 • Za platy, ktoré ponúkame očakávame certifikácie, samostatnosť, mobilitu, že budete mať základné ručné náradie potrebné k práci a bezpečnostnú obuv. Elektrické náradie vám dáme my. Aj pracovné oblečenie po určitom odpracovanom čase. Ale prísť s rukami vo vreckách, v teniskách a v rifliach na projekt, nie je pre nás a už vôbec pre Holanďanov známkou profesionality.
 • Samostatná komunikácia v anglickom, alebo holandskom alebo nemeckom jazyku s Holanďanmi na projektoch je nutná. Prístup typu  "dohovorím sa ohľadom roboty" - možno chvíľu prežijete, ale pri  prvej  príležitosti vás holandská strana odmietne ako prvých. Aj preto sa  snažíme robiť dvojice, kde jeden hovorí plynule a kolegovia si pomôžu navzájom . 

 

Naše ubytovanie, ktré vám poskytujeme, spĺňa všetky štandardy certifikovaných  autorít.  Ako náš zamestnanec ho máte zadarmo. Bývate zväčša v domoch, v ojedinelých prípadoch v bytoch s niekoľkými  kolegami. Až 98% našich zamestnancov má vlastnú izbu (jednotku). Na každom ubytovaní je k  dispozícii spoločná kúpeľňa, obývačka, vybavená kuchyňa, práčka a WiFi. Jediné, čo odporúčame z  hygienických  dôvodov,  je nosiť si svoje návliečky na periny. Chápeme, že  každý potrebuje svoje súkromie, aj preto kolegyňa, ktorá hľadá pre nás domy na prenájom je Holanďanka - bývalá realitná maklérka - je medzi nami niekto, kto  sa vyzná  a robí tvrdú selekciu ubytovaní. Vždy ubytovanie odfotí, spraví video z obhliadky a potom schvaľujeme, či dom prenajmeme, alebo nie. Momentálne máme 38 stabilných domov v dlhodobom prenájme, kde sú  zamestnanci ubytovaní bez toho, aby sa presúvali  a pokračujeme v  prenajímaní ďalej.Samorejme, že na ubytovaní ,ktoré Vám dávame zadarmo musíte akceptovať naše pravidlá .

Áno, za podmienok, že spĺňate všetky  náležitosti podľa zákonov.Musíte si byť vedomí toho,že nie na každý projekt sa dá vyslať živnostník . Pokiaľ máme projekt, kde môžu pracovať živnostníci, je to uvedené v našom inzeráte.

Ako živnostník u nás potrebujete doložiť a musíte mať 

- Výpis so živnostenského registra nie starší ako 3 mesiace /  preložený do anglického jazyka/ 

- Originál  prenosného dokumentu A1 pre SZČO 

- Poistenie profesnej zodpovednosti za škodu  na min 100 000 Eur .

- Registráciu DPH podľa §7a zákona o DPH  / ako SZČO poskytujúca služby do zahraničia / .

- DIČ /SK DPH

- Výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace .

- Vlastné náradie na výkon práce na zadanom projekte v zahraničí 

- Môžete využívať naše ubytovanie, ktoré Vám bude fakturované týždenne , alebo si poriešite v Holandsku svoje vlastné.

- Odporúčame sa každému poistiť pred vycestovaním .

- Fakturácia u nás je na týždňovej báze so splatnosťou 21 dní.

Všetci naši zamestnanci sú od prvého dňa v práci poistení kolektívnou zmluvou v zdravotnej posiťovni Zorg en Zekerheid.

Život ohrozujúce situácie - volajte rýchlu pomoc 112.

Vždy najneskôr do 6.30 hod v deň, keď nejdete do práce musíte oznámiť túto skutočnosť v prvom rade nám , aby sme vedeli informovať klienta, u ktorého pracujete,že budete chýbať a prečo / buď na firemný messenger, alebo vašej kontaktnej osobe, na ktorú máte telefón/.

Akýkoľvek zdravotný problém ,s ktorým si bežne neviete rady sa rieši nasledovne . 

1. Vyhľadám si najbližšieho praktického lekára - veľmi ľahko pomocou telefónu a https://service.zorgenzekerheid.nl/zorgzoeker/home.html?category=Huisarts

- v prvej kolónke vyplním Huisarts /praktický lekár/
- v druhej, kde samomentálne nachádzam /mesto/
- v tretej si vyplním do koľko km odo mňa chcem doktora

Po potvrdení vám systém ukáže mapu, presné adresy aj telefónne čísla priamo na doktorov. Musíte zavolať, dohodnúť si stretnutie a on Vás ošetrí , alebo pošle na ODBORNÉ vyšetrenie ,ak uzná za vhodné -bez jeho odporúčania sa k odborníkovi nedostanete. Funguje to ako u nás ,najprv obvodný lekár, ktorý vás pošle na odborné vyšetrenie ,ak je nutné.

 2. Keď už ste u lekára,vždy sa musíte preukázať svojim OP + BSN čislom .Ak vám už domov na adresu prišla zdr.kartička Hollandzorgu ,tiež ju noste  pri sebe a ukážte ju doktorovi. Ak ju ešte nemáte,váš OP a BSN postačí na to, aby vís doktor našiel v systéme ako poisteného v Hollandzorgu.

3. Pokiaľ budete vyzvaní od doktora na platenie - zaplaťte a bloček, alebo faktúru môžete dostať preplatenú do 5tich dní od poisťovne na váš účet . Stačí,keď nám bloček alebo faktúru zašlete  na hours@fareon.nl   pošleme to do poisťovne za Vás.

4. Pokiaľ ste chorí a práce neschopný , musíte poslať mailom na hours@fareon.nl   nahlásenie  vašej choroby  do 9,00 hod v deň,keď ste začali chorobu- nie neskôr. Náš backoffice Vás bude informovať  o ďalších postupoch.

My áno .Vždy vám slušnosť aj férovosť oplatíme. 

Uvedomujeme si, že nik z vás nevidí za"oponou" to, čo robíme my preto, aby ste mali všetko, čo ptrebujete a bolo to tak, ako má byť. To ale neznamená, že sa budeme k sebe správať neslušne. Vzájomý rešpekt je to, na čom staviame. Ak to niekto nevidí rovnako - radšej  spoluprácu ukončíme, alebo  ju nikdy nezačnime .Kto rešpekt nedáva, nech ho ani  nočakáva.

Fareon-Z Nederland B.V.


+421 44 3240 560
info@fareon.sk
Copyright © 2021 Fareon-Z Nederland B.V.